Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Da li preti kolaps bankarskog sistema u Srbiji

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 11 maj 2009 17:14
lenđel
Evo da ja kažem nešto laički;moj pokojni deda je 80 i neke godine imao 29 miliona dinara ušteđevine kada je novi traktor koštao 4 miliona dinara-uložio je te iste pare na ime kamate u banku-za 3 godine kada je uzeo glavnicu on je mogao da kupi 1 kravu.Računica je sledeća:danas traktor košta oko 11000 evra x 7 to je 77000 evra-jedna krava košta oko 1000 evra (Leskovac) pa vi sada kontajte da li da ikad dajete pare u banci-NE BIH ULOŽIO U BANKU PA DA MI PONUDE 1000% KAMATE-TOLIKO
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 11 maj 2009 20:51
Docila
Najbolje je nemati nikakvu veliku imovinu i ziveti skromno od prvog do prvog u mesecu. Nije lako, ali je covek bar resen briga oko problema koji se navode u tekstu. Kad nemas mnogo novca, a nemas dugove ni kredit, lakse se prebrode dani krize. U stvari, odbijanje oslovanja sa bankama i neuzimanje kredita danas je gotovo subverzivni akt.
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 11 maj 2009 22:10
Ton_majstor
Biće iznenađujuće ako u narednom periodu ne bude kolapsa banaka, verovatno u svakoj zemlji u regionu. Srbija sigurno neće biti izuzetak od toga, jer je isti model ekonomije primenjivan u svim zemljama „Zapadnog Balkana“.


"Mož' da bidne, mada ne mora da znači..." rekli bi ovdašnji starosedeoci.

G.Laliću, niste nam ponudili mnogo toga osim blage dileme, jake strepnje i nečega čega već odavno imamo na bacanje:

Apsolutno nepoverenje u državne/privatne finansijske institucije, bilo koje vrste

Da li iko ovde misli da posle "SEKE" ijednom čoveku iz Srbije pada na pamet da ozbiljno investira u štednju/banke koje su: korak od bežanja u domicilne zemlje, koje mogu obnoć sve da poruše, koje su zimus (Grci i Austrijanci, pre svega), oborile dinar za hiperinflatorni količnik!?? Da ne spominjem dinkićevsko pretvaranje "vode u vino" i obratno.

Građani Srbije su se već pokazali kao štedljivi i pažljivi domaćini, koliko-toliko razumni prilikom zaduživanja, za razliku od većine naših "komšija".

Koga zmija ujede i guštera se plaši!

Hvala autoru na članku, ali smo ovo (ne svi, naravno!) znali još od 1993. a "apsolvirali" 1999. i fialno, zimus.

Pozdrav!
Preporuke:
0
0
4 utorak, 12 maj 2009 09:08
Branimir
Komentar na trenutnu situaciju i eventualno opredeljenje građana za štednju:``U tuđim rukama raste samo jedna jedina stvar - ona muška!``.
Preporuke:
0
0
5 utorak, 12 maj 2009 17:11
Sinisa Lalic
cilj pisanja ovog teksta je bio da se gradjanima predochi situacija u bankarskom sistemu u Srbiji, iz drugacijeg ugla od onog koji slusamo i imamo svakog dana od zvanicnika na vlasti. Ne zelim nikome da namecem da li da ostavlja ili da povuce svoju stednju iz banaka, vec da nakon procitanog teksta, sam odluci sta mu valja ciniti.
Preporuke:
0
0
6 sreda, 13 maj 2009 11:22
_M_
Nisu sve banke strane. Tu je i Banka Postanska Stedionica. Posebno nakon najavljenog spajanja sa Srpskom i Pancevackom bankom do kraja godine, ona je igrac na koga treba racunati.
Struktura njenog pslovanja je takva da je ona banka stanovnistva ili banka socijale kako je jos nazivaju. Ne zivi od poslovanja sa privredom vec od 1,6 miliona tekucih racuna gradjana (plate, penzije)i bas to sto je do pojave krize predstavljalo njen najveci hendikep sada je njen najveci plus. Ne zavisi od rada privrede inema majku banku u inostrantvu koja joj kroji poslovnu politiku i izvlaci kapitak,. Dok god se budu isplacivale penzije i plate sa budzeta (a isplacivace se) ona ce biti bezbedna i solventna. Zbog toga se stednja u BPS moze smatrati prilicno bezbednom.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner